رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان از اجرای آزمایشی کشت قراردادی برای رفع دغدغه کشاورزان استان گلستان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛ هامان هاشمی در ششمین جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گرگان اظهار کرد : عملیاتی شدن کشت قراردادی محصولات کشاورزی الگویی برای رفع دغدغه بهره‌برداران استان گلستان است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان افزود : اتاق پیگیر است تا با بهره گیری از نظرات تعدادی از صاحب نظران، مدیران دستگاه‌های مرتبط و صاحبان صنایع تبدیلی و غذایی به راهکار خوب برای اجرا و گسترش طرح کشت قراردادی دست یابیم.

وی ابراز امیدواری کرد: طرح مزبور به صورت آزمایشی در برخی از محصولات کشاورزی استان طی سال زراعی جاری با همکاری بخش دولتی و خصوصی عملیاتی و مزایای آن نصیب بهره برداران خواهد شد.

هاشمی به طرح برگزاری همایش بین المللی توسط مرکز تحقیقات پنبه اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در استان فرصت بسبار مغتنم برای توسعه زراعت پنبه و رونق اقتصادی این خطه خواهد بود که اتاق بازرگانی گرگان از عملیاتی شدن آن حمایت می‌کند.

 

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا