مدیر کل تامین اجتماعی گفت :در هفته دولت ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید دستگاه ام آر آی این بیمارستان حکیم جرجانی گرگان نیز اختصاص یافته است و همچنین ۷۵ تخت بیمارستانی به ظرفیت این بیمارستان افزوده می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان رسا؛ رمضان زینلی، مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان در قرارگاه شهید همدانی طی نشست با اصحاب رسانه در هفته دولت اظهار کرد؛حدود ۸۹۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش تامین‌ اجتماعی قرار دارند.و همچنین این سازمان دو بیمارستان در گرگان و گنبدکاووس و ۸ درمانگاه عمومی و تخصصی در استان گلستان دارد که خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان ارائه می‌کنند.

وی افزود: هیچ پزشک و مرکزی برای انعقاد قرارداد با معاونت درمانی پشت نوبت قرار ندارد وبا ۱۴۵۰ مرکز دولتی، دانشگاهی، خیریه و خصوصی نیز قرارداد داریم

وی همچنین بیان کرد:هزینه بستری بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در بخش‌های NICU و ICU رایگان است و اگر بیماری از مراکز ملکی تامین اجتماعی به مراکز دانشگاهی ارجاع داده شود، همه هزینه‌های بستری و درمان آن رایگان خواهد بود
زینعلی گفت :درمان بیماران پیوندی، رادیوتراپی بیماران مبتلا به سرطان و بیماران خاص رایگان است و در شهرهایی که بیمارستان تامین اجتماعی نداریم، هزینه بستری بیمه‌شدگان ما در سایر بیمارستان‌ها رایگان خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد:سند استراتژیک توسعه‌ای در افق ۱۴۰۴ ترسیم کرد و باید در پایان برنامه جزو ۳ دستگاه برتر استانی و جزو ۵ اداره برتر کشوری باشیم.
مدیر کل تامین اجتماعی گفت :در هفته دولت امسال ۷۵ تخت بیمارستانی به ظرفیت بیمارستان حکیم جرجانی گرگان افزوده می‌شود. همچنین ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید دستگاه ام آر آی این بیمارستان نیز اختصاص یافته است.

وی همچنین اضافه کرد:درمانگاه تخصصی در زمین بیمارستان تامین اجتماعی گنبدکاووس نیز در دستور کار قرار دارد و در هفته دولت کلنگ زنی می‌شود. ضمن اینکه قرار است یک دستگاه ام آر آی برای بیمارستان این شهرخریداری شود تا تنها استانی در کشور باشیم که دو بیمارستان تامین اجتماعی آن مجهز به دستگاه ام آر آی است.
مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان در پایان گفت :خرید زمین برای احداث پلی کلینیک علی آبادکتول، خرید زمین برای ساخت درمانگاه تخصصی مینودشت و آق قلا انجام شده است و درمانگاه بندرگز نیز با ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیل شده و در هفته دولت بهره برداری می شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا