رییس کل دادگستری گلستان گفت: کاندیداهای انتخاباتی استان تاکنون اکثرا قانونمند عمل کرده اند  و امیدواریم، این روند ادامه داشته باشد.

گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛ حیدر آسیابی در هشتمین جلسه ستادپیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان گلستان اظهار کرد: کاندیداهای انتخاباتی استان تاکنون اکثرا قانونمند عمل کرده اند و امیدواریم، این روند ادامه داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر این که برگزاری انتخاباتی پرشور هدف همه ماست افزود: همزمان که برای پرشور تر شدن انتخابات تلاش می کنیم برای برگزاری سالم  آن نیز اقدامات پیشگیرانه در حال برنامه ریزی و انجام است.

آسیابی در ادامه بیان کرد: در مرکز استان گلستان تاکنون ۸ جلسه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و در شهرستان های استان تاکنون ۴۶ جلسه درباره پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل شده است.

محمود اسپانلو دادستان مرکز گلستان هم در این جلسه گفت: قانون می گوید افرادی که برای شرکت در انتخابات از سمت خود استعفا داده اند، ظرف ۱۵ روز باید جایگزین این  اشخاص در آن اداره معرفی شود و اگر این اتفاق نیفتد ، جرم در اداره مربوطه اتفاق افتاده و باید رسیدگی شود.

علی مهاجر رئیس ستاد انتخابات گلستان هم در  این جلسه  گفت: در مجموع  از ۵۸۱ متقاضی نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۴۵۴ نفر در هیات های اجرایی تایید  صلاحیت، ۸۳ نفر رد  صلاحیت و ۱۸ نفر نیز عدم احراز شدند.

بهمنی نژاد رییس هیات نظارت بر انتخابات گلستان هم گفت:  ۲۶ نفر از افراد رد صلاحیت شده هیچ شکایتی ثبت نکردند و از گردونه انتخابات کنار رفتند.

وی افزود: آزمون کتبی متقاضیان حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم فردا در قم برگزار می شود و داوطلبان پس از قبولی در این آزمون در آزمون شفاهی شرکت خواهند کرد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا