مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت :۸۸۰ متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری گلستان، برای دریافت این تسهیلات به بانک صادرات معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا ؛مهدی ملک  در گفتگویی اظهار کرد :نوسازی بافت فرسوده همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان افزود :تا کنون ۲۱ شهر و بیش از سه هکتار بافت فرسوده در استان شناسایی شده که ساکنین این مناطق می‌توانند تا سقف ۵۵۰ میلیون تومان از تسهیلات بافت فرسوده استفاده کنند.

وی تصریح کرد :افرادی که ملک‌شان در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری قرار دارد می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند.

ملک  در ادامه بیان کرد :پس از محرز شدن وجود ملک در بافت فرسوده مصوب، اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به صورت برخط برای بانک ارسال می‌شود.

این مقام مسئول ضمن بیان اینکه وام نوسازی بافت فرسوده نیاز به سپرده گذاری ندارد، گفت: پس از تشکیل پرونده، مراجعه کننده به بانک معرفی شده و پس از انجام مراحل کارشناسی در نوبت دریافت تسهیلات قرار می‌گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی گفت :هیچ سقفی برای واگذاری تسهیلات نوسازی در استان مشخص نشده و تمامی واجدین شرایط می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در پایان گفت :در حال حاضر ۸۸۰ متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی در محلات هدف گلستان، برای دریافت این تسهیلات به بانک صادرات معرفی شدند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا