استاندار گلستان نقش خانواده را در رشد و تربیت جامعه، کلیدی برشمرد وگفت: دشمن در جنگ ترکیبی خانواده را هدف گذاری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛علی محمد زنگانه استاندار گلستان صبح امروز در مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در هنرستان امام صادق(ع) شهرستان آق‌قلا، نقش خانواده را در رشد و تربیت جامعه، کلیدی برشمرد و تصریح کرد: دشمن در جنگ ترکیبی خانواده را هدف گذاری کرده است.

وی افزود: خانواده بعنوان اصلی ترین باز تولید کننده سبک زندگی می‌تواند با همکاری مدرسه به تربیت صحیح نسل های جوان جامعه بپردازد.

دکتر زنگانه همچنین با تاکید بر افزایش همگرایی و وحدت در تمامی سطوح و مراحل زندگی اظهار داشت: وجود اتحاد برای رشد و تقویت جامعه امری ضروری است و این امر باعث ارتقا هرچه بیشتر و سرعت بخشیدن به پیشرفت جامعه است.

استاندار گلستان ادامه داد: داشتن چشم اندازی با افق روشن و برنامه ریزی درست برای رسیدن به آن در کنار اتحاد و همدلی رمز پیروزی و موفقیتی بوده که در همه مراحل زندگی و جامعه ضروری است.

وی همچنین با اشاره به نمونه های بارز این اتحاد، برنامه ریزی در توسعه استان خاطرنشان کرد: گلستان جزء سه استان دارای رشد مثبت در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات است که در دولت قبل منفی ۵.۹ بوده و اکنون به مثبت ۳ رسیده است.

دکتر زنگانه بیان داشت: استان گلستان با «شعار گلستان سرزمین هوشمند» در راستای اجرای کامل دولت الکترونیک و تسهیل امور مردم در حوزه فناوری اطلاعات قدم های مناسبی برداشته و با هزینه ۸۳۵ میلیارد تومانی تمام شهر های استان به شبکه فیبر نوری متصل شده اند.

این مقام مسئول همچنین به سهم بانوان گلستانی در مدیریت استان گفت: در ۲۳ ماه گذشته ۲۰ درصد مدیران استان از بانوان و بیش از ۹۴ درصد آنان بومی گلستان منصوب شده اند.

وی افزود: طبق سند چشم انداز گلستان از ابتدای دولت تا سال ۱۴۰۴ میزان ۱۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه استان هدفگذاری شده بود که اکنون تنها از هفته دولت تا سفر هیئت دولت به استان ۱۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه هایی است که افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

دکتر زنگانه اظهار داشت: حرکت با برنامه ریزی درست و با مشارکت جوانان و نخبگان منجر به بن بست شکنی در انجام امور و پیشرفت استان خواهد شد که نمونه آن را می‌توان در به نتیجه رساندن پروژه های پتروشیمی گلستان و طرح گردشگری آشوراده دید

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا