فرمانده سپاه شهرستان گرگان گفت :هفته دفاع مقدس هفته ای است که میتوان از آن با نماد ایثار، رشادت، اخلاص و کار بدون منت نام برد و یکرنگی و یکدلی افراد در همه سطوح به وضوح یکی از ویژگی دوره دفاع مقدس و رزمندگان بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان رسا ؛فرامرز دیلم کتولی فرمانده سپاه شهرستان گرگان در نشست خبری با رسانه ها که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار کرد :هفته دفاع مقدس هفته ای است که میتوان از آن با نماد ایثار، رشادت، اخلاص و کار بدون منت نام برد و یکرنگی و یکدلی افراد در همه سطوح به وضوح یکی از ویژگی دوره دفاع مقدس و رزمندگان بوده است.

وی با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری که بصورت وبیناری برگزار شده بود، افزود: یکی از ویژگی های دفاع مقدس این بود که فرمانده و سرباز با یک کلمه تحت عنوان «برادر» که محور اتحاد و همدلی بود، یکدیگر را همراهی می‌کردند.

به گفته وی؛ در دوران دفاع مقدس اتفاقات بزرگی افتاد که برای ما درس عبرت است و ما در عرصه های مختلف زندگی از آن الگو میگیریم .

وی تصریح کرد: واقعه تلخ شهادت حاج قاسم سلیمانی و رویداد بزرگی که بعد از آن اتفاق افتاد یک نمونه از درسهای دفاع مقدس است که در منظر جهانی به نمایش درآمد.

فرمانده سپاه شهرستان گرگان ادامه داد : در سال جاری؛ انتخابات به عنوان یک رویداد بزرگ تلقی میشود که با حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای، شاهد مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.

وی گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس ۵۰۰ برنامه اعم از شاخص در سطح شهرستان و حوزه و پایگاه برگزار میشود.

دیلم کتولی اضافه کرد: افتتاح خانه محروم ،احداث پایگاه بسیج،رزمایش کمک مومنانه،برنامه میقات صالحین(حضور یکپارچه بسیجیان در نماز جمعه )،یادواره شهدا در سطوح شهرستانی،حوزه و محله ،تکریم شهدا در محلات (برگزاری یادواره شهید آبروی محله ) برخی از برنامه های هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: نواختن زنگ ایثار و شهادت در مدارس گرگان،عطر افشانی مزار شهدا ،برنامه رژه اختصاصی در مرکز استان با حضور یگان بسیج در قالب گروه حماسی خواهران و برادران،اجتماع رزمندگان دوران دفاع مقدس و رده های پشتیبانی ،رزمایش کمک مومنانه در قالب بسته های لوازم التحریر و بسته معیشتی،اعزام گروه های جهادی تحت عنوان شهید رهنمون برای کمک به مناطق محروم ، از دیگر برنامه های این هفته است.

فرمانده سپاه شهرستان گرگان یادآور شد:مهم ترین هدفی که در همایش ها و نشست ها خود نمایی میکند جهاد تبیین است که خیلی مورد توجه مقام معظم رهبری است و ماهم این زنجیره را ادامه خواهیم داد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا