در پی هشدار های هواشناسی، روابط عمومی شهرداری گرگان از آماده باش نیروهای این نهاد در بخش های مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان؛ در راستای اعلام هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر گرمای شدید و احتمال آتش سوزی در روز دوشنبه ۲۹ آبان و نیز بارندگی و احتمال وقوع سیلاب در بامداد سه شنبه ۳۰ آبان ماه، نیروهای مدیریت بحران شهرداری با مسئولیت معاونت محیط زیست و خدمات شهری به حالت آماده باش در آمدند.

در همین راستا مقرر شد امکانات و ماشین آلات حوزه بحران شهرداری در مجموعه موتوری در حالت آماده باش کامل قرار گیرند و سازمان و مناطق سه گانه شهرداری با کلیه عوامل نسبت به حضور در محل دفتر مدیریت بحران حضور داشته و موارد به طور مستمر پیگیری شده است.

مسیل رودخانه در سطح مناطق سه گانه به ط‌ور کامل لایروبی شده در ضمن جداول ، انهار و حوضچه های رسوب گیر در سطح شهر به طور مستمر توسط پیمانکار مورد پاکسازی و لایروبی قرار گرفته است.

همچنین مقرر شد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی جهت امدادرسانی و تخلیه آبگرفتگی احتمالی با استفاده از موتور پمپ های در اختیار، اقدام کنند.

سازمان سیما، منظر و فضای سبز در خصوص سقوط احتمالی شاخه های درختان معابر با استفاده از اکیپ آماده در حالت آماده باش داشته باشند.

سازمان حمل و نقل با در نظر گرفتن احتمال ضرورت جابجایی شهروندان آمادگی داشته باشد.

نیروهای خدمات شهری در مناطق سه گانه نسبت به لایروبی انهار و پاکسازی جداول و پل های ارتباط اقدام نموده اند و لایروبی انهار خروجی شهری صورت پذیرفته است.

علاوه بر آماده باش عوامل تمامی معابر و نقاط حادثه خیز ،جداول،کانالها، دهانه پل ها و حوضچه های آرامش مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

لایروبی رودخانه شهر گرگان در دستور کار قرار گرفته و شهرداری رأساً نسبت به لایروبی رودخانه ها اقدام کرده است.

شهرداری از عصر امروز (یکشنبه) تا پایان شرایط فوق العاده و عادی شدن شرایط با کلیه امکانات و عوامل مرتبط با حضور معاونت محیط زیست و خدمات شهری در آماده باش بوده و امدادرسانی برای شهروندان را فراهم کرده است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا