مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان از نصب و راه اندازی دوربین‌های مداربسته، احداث دیوارها و فنس‌های حفاظتی، نصب و راه‌اندازی اکسس‌های کنترل و ... در فرودگاه‌های گرگان و کلاله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا ؛ علی متانت اظهارکرد: به‌منظور ارتقای ضریب ایمنی و سیستم امنیتی فرودگاه‌های استان گلستان اقداماتی از قبیل نصب دوربین‌های مداربسته، احداث دیوارها و فنس‌های حفاظتی، احداث راهبندهای ضدانتحاری و … در فرودگاه‌های گرگان و کلاله انجام شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان افزود: در همین راستا ۶۱ دستگاه دوربین مداربسته در ترمینال جدید فرودگاه گرگان و ۳۸ عدد دوربین مداربسته در فرودگاه کلاله نصب و راه‌اندازی شده است.

وی همچنین گفت : دیوار حفاظتی فرودگاه کلاله به طول ۹ کیلومتر، ایجاد فنس دوم حفاظتی ایرساید به طول ۶۰۰ متر در فرودگاه گرگان و ایجاد دیوار حفاظتی به طول ۶۰ متر در لندساید (اطراف سوخت رسانی هواپیما) از دیگر اقدامات انجام شده در رابطه با افزایش و ارتقای سیستم امنیتی فرودگاه‌های استان گلستان است.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان، بهسازی و تسطیح جاده حفاظتی فرودگاه گرگان، نصب و راه اندازی تعداد ۲۲ تاور دوربین و نصب ۲۹ دستگاه دوربین در جاده حفاظتی فرودگاه گرگان، نصب و راه اندازی ۳۰ دستگاه دوربین در ترمینال خارجی با توجه به بهسازی سالن ترمینال، ترانزیت و گذرنامه را از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه اعلام کرد.

متانت گفت: از دیگر اقدامات انجام شده برای بهسازی و ارتقای سیستم امنیتی فرودگاه‌های استان می‌توان به نصب و راه اندازی تعداد ۲ عدد راهبند ضدانتحاری در فرودگاه گرگان، نصب و راه اندازی تعداد ۵ دستگاه اکسس کنترل در فرودگاه گرگان، ایجاد فنس حفاظتی به طول ۳۰۰ متر جهت بهسازی محوطه و فنس کشی اطراف تاسیسات و منبع بتنی آب شرب فرودگاه گرگان، آماده سازی اتاق مانیتورینگcc+7 دوربین های مداربسته، بهسازی و مرمت سایت رادار درازنو و حصارکشی (دیوار سنگی و نرده های فلزی)‌ اشاره کرد.

 

 

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا