رئیس کل دادگستری گلستان گفت: یکسال پیش کشف یک محموله سوخت قاچاق در کردکوی، دادستانی این شهرستان را به باندی رساند که بررسی ها نشان می دهد تاکنون دست کم ۴۰ میلیون لیتر نفت سفید را بصورت قاچاق با نام دیگری از گمرک خارج کرده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان رسا: حیدر آسیابی اظهار کرد: سرمنشا این باند سازمان یافته قاچاق سوخت در کردکوی دستگیر شد و با تاکید دادگستری استان بر بررسی همزمان پرونده های قاچاق در تعزیرات و دستگاه قضایی، رسیدگی در دادسرای کردکوی هم آغاز شد.

وی افزود: دادستانی در روند تحقیقات این پرونده به یک باند سازمان یافته و مجموعه ای از شرکت های صوری رسید که نفت سفید دولتی را با عنوان حلال ۴۰۲ که یکی از فرآورده های هیدروکربناتی است به خارج از کشور صادر می کردند.

آسیابی با بیان این که  تاکنون یازده نفر در استان های گلستان، قم و فارس شناسایی و دستگیر شده اند گفت: پرونده این افراد در دادسرای کردکوی به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه ای در حال رسیدگیست و  با تکمیل تحقیقات،  احتمال دستگیری افراد بیشتری وجود دارد.

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: با بررسی نحوه صادرات این محموله و با پیگیری دستگاه قضایی ، یکی از رویه های صادرات که مبتنی بر خوداظهاری افراد بود ، تغییر کرد و از این پس لازمه صدور مجوز صادرات در گمرکات، ارائه گزارش آنالیز نمونه های محموله هاست .

حیدر آسیابی افزود: تخلف اعضای این باند در مدت فعالیت خود دست کم ۴۰ میلیون لیتر نفت سفید دولتی است که بیشتر آن را به یکی از کشورهای همسایه قاچاق کرده اند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا