مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از فعالیت یک هزار و ۷۰۰ پایگاه ثابت و سیار در روز عید فطر در این استان خبر داد.

به گزارش گلستان رسا از گرگان؛ عیسی بابایی اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند با روش #۵*۰۱۷*۸۸۷۷* فطریه و کفاره خود را برای کمک به مددجویان تحت حمایت این نهاد واریز کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: بیش از هفت هزار بیمار سرطانی و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد هستند که اولویت هزینه کرد زکات در  سالجاری با بیماران سرطانی و صعب العلاج و سایر نیازمندان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دریافت فطریه و کفاره است، گفت: بر اساس دستورالعمل دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد امام (ره) در زمینه برنامه‌ریزی برای چگونگی ساماندهی و جمع‌آوری کمک‌های زکات فطریه در روز عید، اقدامات لازم در سطح استان به‌ ویژه دستگاه‌های اجرایی ازجمله دفتر نماینده  محترم ولی فقیه در استان، استانداری، فرمانداری ها، بهزیستی، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی،  کانون های مساجد و شوراهای شهر و روستا صورت گرفته است.

بابایی با توجه به ساماندهی مراکز جمع آوری زکات فطریه در سطح استان تصریح کرد: مردم خیر و روزه دار گلستان، از اهداء زکات فطریه خود به مراکز غیر مجازی که فاقد آرم و لوگوی تایید شده دبیرخانه شورای زکات می باشند، خود داری نمایند.

وی خاطر نشان کرد: روش‌ پرداخت الکترونیکی زکات فطره بسیار کمک کننده در خدمت رسانی سریعتر به نیازمندان و محرومان است.                                                  .
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تاکید کرد: این نهاد امسال با شماره کارت مجازی ۰۲۲۶-۹۹۹۷-۹۹۱۸-۶۰۳۷ بابت فطریه عام،

شماره کارت مجازی ۰۵۹۴-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ بابت فطریه سادات

و شماره کارت مجازی ۰۲۹۷-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ نزد بانک ملی آماده دریافت کفاره عمد و غیرعمد هم استانی های روزه دار است.
وی عنوان کرد: سال گذشته هم استانی های  عزیز ۴۹ میلیارد تومان  زکات فطره و کفاره برای کمک به نیازمندان پرداخت کردند که پیش بینی می شود، در سال جاری بیش از ۵۵ میلیارد تومان جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ زکات فطره هم استانی ها صرف امور معیشتی اقشار محروم و مددجویان کمیته امداد با اولویت بیماران سرطانی وصعب العلاج می‌شود، گفت: از ساعات اولیه عید سعید فطر، پایگاه‌های کمیته امداد با بسیج همه امکانات و با حضور مؤثر میدانی، آماده دریافت زکات فطره روزه ‌داران هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن با توجه به لیست مددجویان تحت حمایت و نیازمندان مناطق مختلف این استان نسبت به هزینه کرد فطریه خیران و با رعایت احکام فقهی فطریه عام و سادات اقدام می‌شود.

بابایی تصریح کرد: مردم خداجوی استان می‌توانند با مراجعه به پایگاه کمیته امداد و از طریق پایگاه‌ها،دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد در سراسر استان و میعادگاه‌های نماز پرشکوه عید سعید فطر، کفاره و فطریه خود را پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در پایان گفت: وجوه جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شود و در میان نیازمندان همان منطقه توزیع می‌شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : گلستان رسا