مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از فعالیت ۱۴۴ سامانه هوشمند در سطح جاده های استان خبر داد و گفت: این سامانه ها نظارت تصویری، ثبت تخلفات جاده ای، تردد شمار و توزین در حال حرکت و سامانه مدیریت ناوگان راهداری، سامانه پیام متغیر و ترافیک نما فعال است.

به گزارش گلستان رسا از گرگان؛عادل مصدقی در جلسه همفکری و بررسی عملکرد و برنامه های۰ استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی،تهران و البرز که با حضور ریاست مرکز مدیریت راههای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در استان گلستان برگزار شد با اشاره به فعالیت ۱۴۴ سامانه هوشمند جاده ای در طول راههای استان، اظهارداشت: برای توسعه این سامانه ها بخصوص در نقاط حساس و آسیب پذیر و بحرانی راهها در سال جاری اقدام شده تا با هماهنگی پلیس راه از حوادث جاده ای و آسیب به راهها از جمله اضافه تناژ جلوگیری بعمل آید.

وی تصریح کرد: همچنین برای دسترسی های موردی به سامانه های هوشمند جاده ای در استان های مجاور برای مواقع بحران،پیگیری های مستمر را داریم.

مصدقی با بیان اینکه شیوه های نوین مدیریتی بر مراکز مدیریت راههای کشور و بهره برداری از سامانه ها و فناوری های جدید کمک بهتری به مدیریت بهینه راهها و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای که هدف اصلی است، خواهد کرد.

وی، مراکز مدیریت راهها را بخش فرامعاونتی برای اداره کل و دسترسی عموم مردم بیان کرد و گفت: بهره برداری و استفاده از ظرفیت های موجود این مراکز در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های مدیریتی بسیار موثر و سودمند است.

در این جلسه عملکرد سال ۱۴۰۲ و برنامه های استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی،تهران و البرز برای مراکز مدیریت راهها در سال ۱۴۰۳ بررسی شد.

گفتنی است؛ حضور در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و بازدید از ساختمان در حال ساخت راهدارخانه مرکزی گلستان از برنامه های سفر یک روزه رئیس مرکز مدیریت راههای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به استان گلستان بود.

انتهای پیام

انتهای پیام

  • منبع خبر : گلستان رسا