استاندار گلستان گفت: در روزهای 21 و 22 بهمن پلیس راه با همکاری شبکه بهداشت در مبادی ورودی استان بر اساس کارت ملی از ورود افراد با تست مثبت کرونا به گلستان جلوگیری خواهد کرد.

استاندار گلستان گفت: در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن پلیس راه با همکاری شبکه بهداشت در مبادی ورودی استان بر اساس کارت ملی از ورود افراد با تست مثبت کرونا به گلستان جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش گلستان رسا؛ هادی حق شناس امروز شنبه ۱۱ بهمن در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و تقدیر از زحمات شبانه روزی کادر درمانی و پرستاران استان تصریح کرد: ۶ شهرستان مراوه تپه، کلاله، گالیکش، رامیان، گنبد و گمیشان در وضعیت آبی قرار دارند و ۸ شهرستان مینودشت، علی آباد، گرگان، آق قلا و آزادشهر، کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در وضعیت زرد هستند.

وی با تشریح وضعیت شیوع کرونا در استان اظهار کرد:عادی انگاری زمینه ورود موج چهارم شیوع کرونا به گلستان را تسریع می کند و از همه مردم می خواهیم در اجرای پروتکل های بهداشتی همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار گلستان با اشاره به تعطیلی ۲۲ بهمن و احتمال مسافرت برخی از شهروندان یادآور شد: از همه مردم می خواهیم از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و البته در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن پلیس راه با همکاری شبکه بهداشت در مبادی ورودی استان بر اساس کارت ملی از ورود افراد با تست مثبت کرونا به گلستان جلوگیری خواهد کرد.

وی گفت: از ورود بخش خصوصی در حوزه آمبولانس استقبال می کنیم.

حق شناس خاطر نشان کرد: ممنوعیت تردد شبانه به جای ۹ شب تا ۴ صبح، از ۱۰ شب تا ۴ صبح و تنها در شهرهای گرگان و گنبدکاووس اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در کاهش بیماران و فوتی های استان موثر است و از مردم تقاضا داریم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی اهتمام داشته باشند.