مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: همزمان با سراسر کشور، اجرای طرح سراسری کالابرگ الکترونیک از روز شنبه ۱۳ خرداد در گلستان آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛ حسینعلی خواجه مظفری اظهار کرد ؛ از اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی برای خانوارهای تحت‌پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از روز شنبه ۱۳ خرداد خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به  افزایش ٢٠ درصدی افزایش یارانه دهک‌های اول تا سوم با استفاده از طرح کالابرگ، افزود: مرحله جدید این طرح از ۱۳ خرداد آغاز شده و همه مشمولین طرح می توانند به صورت اختیاری از کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند.

وی بیان داشت: متقاضیان می توانند جهت بهره مندی از این طرح، به فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکتها و لبنیاتی های سراسر استان مراجعه و نسبت به تهیه اقلام ۱۱ گانه منسوب این طرح اقدام کنند.

دبیر ستاد اجرایی طرح کالابرگ در گلستان گفت: اقلام مشمول این طرح  شامل شیر کم چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، مرغ، روغن مایع ، ماکارونی، برنج ایرانی،  لبنیات ( ماست پرچرب پگاه)،  قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله است.

وی بیان‌ کرد: کارت جدیدی برای‌ کالابرگ الکترونیکی صادر نمی شود و همه کارت های بانکی به نام سرپرست خانوار در طرح کالابرگ الکترونیکی قابل استفاده است.

خواجه مظفری با اشاره به اینکه ٨٠ هزار تومان مبلغ یارانه برای دهک های اول تا سوم اضافه شده است، گفت: شرط استفاده از افزایش اعتبار کالابرگ، خرید بیش از ۷۰ درصد از یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: ۶ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچک هم برای فروشندگان بارکدخوان نصب می شود تا دسترسی مردم و امکان بهره‌مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

وی خواستار شد:  شرکتهای ارائه دهنده خدمات کارت خوان فروشگاهها نسبت به پوشش همه جانبه و تجهیز دستگاههای کارت خوان و نرم افزار های مرتبط در فروشگاهها اقدام کنند تا شرایط خرید مردم تسهیل شود و دسترسی به این طرح برای دورترین روستا های استان نیز میسر شود.

خواجه مظفری خاطرنشان کرد: همه خانوارهای مشمول دریافت یارانه می توانند با نصب اپلیکیشن «شما» یا شماره گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا