دادستان مرکز استان گلستان به شرکت آب منطقه ای برای پایان دادن به بلاتلکیفی 18 ساله روستاهای واقع شده در کاسه سد چایلی، دو ماه فرصت داد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛ محمود اسپانلو اظهار کرد: کلنگ ساخت سد چایلی، سال ۸۴ در شهرستان مراوه تپه به زمین شده و قرار بود شش روستای واقع شده در کاسه این سد در ازای اختصاص زمین برای اسکان در محل جدید، جابجا شوند که با گذشت ۱۸ سال، سد ساخته نشد و اقدامی هم برای جابجایی اهالی این روستاها صورت نگرفت.

وی گفت: در این سالها هم به علت این که این روستاها در طرح جابجایی قرار داشت، خدماتی مانند مجوز ساخت و ساز جدید و انشعاب آب و برق و گاز هم به ساکنان داده نشد که این عمل مخالف صریح قانون بوده و موجبات تضییع حقوق مشروع مردم را فراهم نموده و نقض بارز حقوق عامه محسوب می شود

وی ادامه داد: بر اساس قانون اگر با گذشت پنج سال طرح های عمرانی اجرا نشود دولت مکلف است به املاکی که در این طرح ها قرار گرفته، دوباره خدمات از جمله مجوزهای ساخت و ساز و انشعاب های زیرساختی ارائه کند.

دادستان اسپانلو افزود: شرکت اب منطقه ای و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو ماه فرصت دارند یا برای جابجایی سه هزار ساکن این شش روستا اقدام کنند و یا به ساکنان خدمات ارائه دهند و نمیتوانند به بهانه اجرای طرح مردم را از حقوق اولیه و برخورداری امکانات عادلانه محروم کنند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا