استاندار گلستان در دیدار با اعضای خانه احزاب استان به تشریح عملکرد دولت انقلابی در استان پرداخت و اظهار کرد: پروژه های نیمه تمام استان یکی پس از دیگری در حال تکمیل است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان رسا؛ علی محمد زنگانه استاندار گلستان در نشست با اعضای خانه احزاب استان اظهار کرد: در اجرای پروژه پتروشیمی گلستان با دستور رئیس جمهور با ترک تشریفات پیگیری و با سفر دوم هیئت دولت فاز دوم آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: با تصویب منطقه آزاد اینچه برون اساسنامه آن نیز مصوب شده و طرح جامعی براساس منطقه آزاد هوشمند تدوین شده است.

زنگانه با اشاره به اقدامات جهادی رفع تنش آبی استان خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان برای تنش آب در استان هزینه شده که هزار میلیارد آن در جهت تکمیل سد نرماب تخصیص یافته است.

استاندار گلستان تصریح کرد: مجوز ۷۲ میلیون مترمکعب در اجرای طرح شیرین سازی آب دریا برای کاهش تنش آبی بخشی از استان گرفته شده است.

وی همچنین به اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: گلستان جزو ۱۰ استان برتر نهضت ملی مسکن در کشور قرارگرفته که ۳۸ هزار واحد مسکونی در حال ساخت و با حضور رئیس جمهور دراستان ۲ هزار ۵۰۰ واحد آن به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار گلستان در پایان با بیان اینکه با خشک شدن خلیج گرگان ۶۰ هزار کانون ریزگرد نمکی در استان ایجاد می‌شود ادامه داد: پس از ۸ سال مطالعه علمی دانشگاهی و با تائید کمیسیون های سازمان حفاظت محیط زیست برنامه عملیاتی احیا آن تدوین و درحال اجراست و تاکنون بیش از ۳۴۰ میلیارد تومان برای احیای خلیج گرگان تخصیص یافته است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا