جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری سارقی که با استفاده از مخدوش کردن پلاک خودرو اقدام به سرقت کابل های برق می کرد، خبر داد.

به گزارش گلستان رسا از گرگان؛ سرهنگ فرزاد تاجره اظهار کرد: نیمه شب گذشته ماموران کلانتری ۱۲ گرگان حین گشت زنی در نقاط جرم خیز به سرنشینان یک دستگاه پراید با پلاک مخدوش، مشکوک و به آنان دستور توقف دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: راننده پراید که سر و صورت خود را پوشانده بود پس از تنگ شدن عرصه ناچار به توقف شده و بلافاصله پس از پیاده شدن به همراه یکی از سرنشینان، با سلاح سرد به سمت مامور پلیس حمله ور شد که ماموران اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

وی گفت: علیرغم هشدار جدی پلیس، متهم اقدام به درگیری فیزیکی با استفاده از سلاح سرد با ماموران نموده و قصد مجروح کردن آنها را داشت که ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی به سمت پای یکی از متهمان کرده و آنها را دستگیر نمودند.

سرهنگ تاجره تصریح کرد: در این لحظه سرنشین دیگر خودرو با برهم زدن نظم عمومی و رانندگی خطرناک از محل متواری شد که دقایقی بعد با اجرای طرح مهار، طی یک تعقیب و گریز هدفمند و تیراندازی به لاستیک خودرو، متوقف و سومین متهم نیز دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری سه متهم در این عملیات تصریح کر:در بازرسی از خودرو که در بررسی ها مشخص شد در ارقام پلاک آن تغییراتی ایجاد شده است، حدود ۴۰ کیلوگرم کابل برق مسروقه و همچنین ادوات سرقت کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات اولیه اقرار کردند در حاشیه شهر اقدام به سرقت کابل های برق می کردند و کابل های موجود نیز مربوط به سرقت کابل یکی از روستاهای حاشیه شهر گرگان می باشد.
جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان در پایان تاکید کرد: پلیس اجازه جولان دادن به مخلان امنیت را نداده و قاطعانه با این گونه افراد مقابله خواهد کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : پایگاه خبری گلستان رسا